“Tvoj pohľad sa vyjasní jedine vtedy, keď sa budeš vedieť pozrieť do svojho srdca.
Kto sa pozerá smerom von, sníva. Ten, kto sa pozerá dovnútra, prebudí sa.” (C.G.Jung)
+421 (911) 765 589
info@hypnoterapia.sk

Kurz celostnej prípravy na prirodzený pôrod

hypnoporod_transp-kruh_218x218Pre absolvovanie kurzu sa zvyčajne mamičky rozhodujú preto, aby mali prirodzený, ľahší a často aj menej bolestivý pôrod avšak jeho najväčší význam spočíva v účinkoch, aké má prirodzený priebeh pôrodu na ich nenarodené dieťatko. Ak je pre mamičku pôrod pokojný a nenásilný a nemusí pri ňom užiť žiadne lieky, je rovnako pokojný a nenásilný aj pre ich dieťatko. Dieťatko prichádza na svet prirodzene bez zbytočných stresov a farmaceutických preparátov, k mamičke, ktorá je rovnako pokojná a pripravená prijať ho s láskou a vrúcnou pozornosťou.

Počas kurzu sa ženy učia, ako sa uviesť do autohypnózy, resp. hlbokého stavu relaxácie a uvoľniť do svojho tela svoje vlastné prírodné anestetikum, endorfíny, ktoré sú svojim účinkom mnohonásobne silnejšie ako morfium. To je veľmi dôležité, pretože akékoľvek lieky, ktoré rodiaca žena dostane, môžu byť nebezpečné ako pre ňu, tak aj pre bábätko. Žena ovládajúca techniku hlbokej relaxácie má úplnú kontrolu nad svojim telom a je aktívnou účastníčkou priebehu pôrodu. Dôveruje svojmu telu a jeho prirodzenej schopnosti porodiť bez zbytočných bolestí a ľahko. Čím viac plod postupuje, tým hlbšie sa žena uvoľňuje. Jej myseľ je naprogramovaná tak, aby jej poskytla presne to, čo v tých chvíľach potrebuje.

Kurz celostnej prípravy na prirodzený pôrod naučí partnerov techniky umožňujúce:

⇒  kratší a pokojnejší priebeh pôrodu,

⇒  minimalizovanie potreby chemických liekov proti bolesti,

⇒  vytvorenie pevnejšieho a láskyplnejšieho puta medzi rodičmi a bábätkom,

⇒  zvýšenie predpokladu správneho prisatia bábätka k prsníku (bábätká sú pokojnejšie, uvoľnenejšie a vnímavejšie, štúdie dokazujú, že bábätká porodené technikou prirodzeného pôrodu majú vyššie Apgar skóre)

⇒  zníženú pravdepodobnosť nastrihnutia hrádze a elimináciu pocitu vyčerpania pri pôrode i po ňom,

⇒  omnoho rýchlejšiu popôrodnú rekonvalescenciu a znížené riziko popôrodnej depresie,

⇒  ovplyvniť polohu bábätka v brušku, aby bolo obrátené hlavičkou dolu.

Po absolvovaní kurzu sa partner alebo sprievodca, ktorým nemusí byť nevyhnutne partner, cíti uvoľnene a sebavedome. Vie ako komunikovať s rodičkou, pôrodnou asistentkou a doktorom. Kurz celostnej prípravy na prirodzený pôrod poskytne zároveň nastávajúcim rodičom dostatočné množstvo informácií, aby mohli spoločne urobiť tie najlepšie rozhodnutia pre svoju rodinu aj v prípade výskytu akýchkoľvek zdravotných komplikácií v procese pôrodu.

Čítať viacej k téme celostnej prípravy na prirodzený pôrod ...
Dĺžka trvania kurzu:

intenzívny jednodňový kurz (6 hodín) od 9:00 do 17:00

Cena kurzu:    

129,- EUR / pár    (skupinový kurz)

179,- EUR / pár  (individuálny kurz v term. podľa dohody)

(v cene kurzu je ľahké občerstvenie, káva a čaj počas celého dňa, po skončení kurzu každá účastníčka dostane nahrávky relaxačných a vizualizačných techník pre úspešné počatie prirodzene aj s pomocou IVF, materiál s teoretickým obsahom kurzu, praktickými cvičeniami a návodmi, 10% zľavu na všetky ďalšie kurzy a akcie Celostného terapeutického centra SENAZ)

Miesto konania kurzu:

Jeruzalemská 18, Trnava

Termín skupinového kurzu:

-

Záväznú prihlášku je potrebné zaslať minimálne  7 dní pred termínom uskutočnenia kurzu spolu so zálohou vo výške 50% z ceny kurzu

Každý z účastníkov kurzu má možnosť si ktorúkoľvek jeho časť zadarmo zopakovať v Celostnom terapeutickom centre SENAZ, po predbežnej dohode.

Prihlásiť sa na kurz ...
© 2015 SENAZ
Jeruzalemská 16, TRNAVA

TEL: 0911 765 589
E-MAIL: info@hypnoterapia.sk
WEB: http://www.hypnoterapia.sk

HI