“Tvoj pohľad sa vyjasní jedine vtedy, keď sa budeš vedieť pozrieť do svojho srdca.
Kto sa pozerá smerom von, sníva. Ten, kto sa pozerá dovnútra, prebudí sa.” (C.G.Jung)
+421 (911) 765 589
info@hypnoterapia.sk
Celostná hypnoterapia využíva všetky overené techniky tradičných i moderných hypnoterapeutických i psychoterapeutických škôl humanistického zamerania. Výnimočnosť prístupu spočíva v kombinácii práce s vedomím, podvedomím a nadvedomím klienta. Vychádza z predpokladu, že podvedomie presne vie, čo potrebujeme v danej chvíli a je schopné viesť celý priebeh hypnoterapie, ak mu to umožníme. Celostná hypnoterapia využíva vedomú prácu s telom a dychom na dosiahnutie hlbokej relaxácie, počas ktorej sa začínajú z podvedomia vyplavovať potlačené spomienky a emócie, ktoré sú zdrojom psychických či zdravotných problémov. Terapeut pomáha klientovi tieto obsahy a emócie pochopiť, spracovať a transformovať tak, aby došlo k zmene na hlbších úrovniach podvedomia, ako aj na bunkovej úrovni.
motyl_uvod_1
Prečo celostná hypnoterapia?

Žijeme v dobe, v ktorej sme zahltení množstvom informácií a naše životné tempo nám, akoby nedovoľuje zastaviť sa a zamyslieť. Existuje množstvo vecí, ktoré sú zdanlivo dôležitejšie, alebo aj príjemnejšie. Ak však chceme opäť zobrať svoj život do svojich rúk, musíme sa v prvom rade vrátiť sami k sebe. Krátkodobé, rýchle a povrchné riešenia, ktoré sa zdajú lákavé, majú len dočasné výsledky a neriešia príčiny, len symptómy, ktoré sú na špičke ľadovca.

Čítaj ďalej ...
motyl_uvod_2
Mýty versus skutočnosť

Bojíte sa, že sa z hypnózy nepreberiete, alebo budete počas nej robiť veci, ktoré nechcete? Vnímate hypnotizéra ako niekoho, kto má nadprirodzené schopnosti?  Obávate sa, že nebudete schopný vstúpiť do hypnózy? Strašia vás predstavy, že sa nebudete môcť z hypnózy prebrať? Myslíte si, že si po prebraní z hypnózy nebudete nič pamätať? Bojíte sa, že pri hypnóze poviete svoj PIN kód alebo v ktorej zásuvke doma ukrývate zlato po starej mame?

Čítaj ďalej ...
motyl_uvod_3
Pravdy o našom podvedomí

Hlavnou funkciou nášho podvedomia je nás chrániť. Všetko, čo sa učíme v prvých rokoch života, kladie základ pre naše automatické reakcie, ktoré v našom živote prevládajú. Ak sa zamyslíte nad tým, ako fungujete po väčšinu dňa, nad množstvom svojich činností, vôbec nerozmýšľate. Všetko riadi vaše podvedomie a pomáha vám prežiť. 90-95% našej činnosti je podvedomej. To, čo dnes ľuďom spôsobuje najväčší problém je, že nepočúvajú svoje podvedomie.

Čítaj ďalej ...

ČLÁNKY V BLOGU ...

poruchy-spanku
materstvo
syndrom_dr_creva_150x150
vnut_dieta_podvedomie_150x150
 • Nespavosť naša každodenná

  V mojej praxi sa stále častejšie stretávam s ľuďmi trpiacimi nespavosťou, od ľahších porúch spánku až po vážne poruchy ohrozujúce psychické i fyzické zdravie. Kto, zažil aspoň jednu prebdenú noc, vie, aký je nasledujúci deň ťažký a vyčerpávajúci. Väčšina ľudí sa po opakovaných prebdených nociach uchýli k liekom, ktoré im umožňujú spať, aj keď nie prirodzeným spánkom, aspoň niekoľko hodín.
 • Keď dieťatko neprichádza…

  Skúsenosti a fakty z hypnoterapeutickej praxe, ktoré môžu  byť podporou pre všetkých, ktorí čakajú na svoje dieťatko, majú problém dieťatko donosiť, alebo prechádzajú procesom umelého oplodnenia…proste pre všetkých čakajúcich a túžiacich… V poslednej dobe sa stále častejšie vo svojej praxi stretávam so ženami, ktoré majú problémy otehotnieť. Musím priznať, že je to naozaj ťažké počúvať ich príbehy
 • Celostná hypnoterapia v liečbe syndrómu dráždivého čreva

  Nedávno som bola milo prekvapená, keď ku mne prišla klientka trpiaca syndrómom dráždivého čreva na odporúčanie svojej gastroendokrinologičky, ktorá vďaka tomu, že istý čas pôsobila v Holandsku, poznala vysoké percento úspešnosti využitia hypnoterapie pri tomto zdravotnom probléme. Je skutočnosťou, že v mnohých európskych krajinách už existujú inštitúcie, ktoré sa zaoberajú využitím hypnózy na podporu liečenia nielen tohto
 • Vnútorné dieťa v našom podvedomí

  V súčasnosti už nikto nepochybuje o tom, že prvé roky nášho života sú kľúčové pre náš ďalší život. Na základe interakcie s okolím si vytvárame všetky základné predpoklady ovplyvňujúce naše presvedčenia o sebe a o svete. Sú to veľmi hlboké a mocné programy ovplyvňujúce naše podvedomé reakcie. Rodičovstvo je stále právom a nie výsadou. Učíme sa byť rodičmi na základe vlastných omylov. Nemusíme
© 2018 DORPS
Štefánikova 5, Trnava
Potočná 15, Skalica

TEL: 0911 765 589
E-MAIL: info@hypnoterapia.sk
WEB: http://www.hypnoterapia.sk

HI