“Tvoj pohľad sa vyjasní jedine vtedy, keď sa budeš vedieť pozrieť do svojho srdca.
Kto sa pozerá smerom von, sníva. Ten, kto sa pozerá dovnútra, prebudí sa.” (C.G.Jung)
+421 (911) 765 589
info@hypnoterapia.sk

Celostná príprava na prirodzený pôrod

hypnoporod_transp-kruh_218x218Ak sa povie pôrod, väčšine ľudí sa pred očami objavia obrazy plné bolesti a strachu. Pre väčšinu žien je pôrod traumatizujúcou udalosťou, ale málokto si uvedomuje, že hlavnou príčinou bolesti a komplikácií je strach. Naše telo je prirodzene prispôsobené na počatie a donosenie dieťatka, rovnako ako na jeho „doručenie“ na svet.

V súčasnosti stále viac žien odmieta rodiť v bolestiach a strachu, ako ich mamky a staré mamy. Hľadajú cestu k svojmu telu, túžia prežívať pôrod, ako výnimočnú a slávnostnú udalosť plnú lásky k svojmu dieťatku. Uvedomujú si, ako veľmi je táto chvíľa dôležitá nielen pre nich, ale aj pre ich dieťatko a ako negatívne ovplyvňuje komplikovaný a bolestivý pôrod ich zdravie a zdravie ich dieťatka, často na celý život.

„Prirodzený pôrod má cieľ a plán. Koho by napadlo trhať kuklu, keď sa rodí motýľ? Kto by rozbíjal škrupinku liahnucemu sa vtáčatku?“

Cieľom kurzu celostnej prípravy na prirodzený pôrod je, aby budúce mamičky poznali čo najlepšie svoje telo a vybudovali si hlboké pochopenie toho, čo a prečo sa v ňom deje počas pôrodu. Okrem toho im lektorka kurzu pomáha poznať i zdroje svojho strachu, často nevedomé, hlboko uložené v ich podvedomí. Potom, čo sa im podarí spracovať svoj strach a naučia sa techniky, ako ho zvládať ak sa znovu objaví, učia sa nastávajúce mamičky budovať si sebadôveru a dôveru v schopnosti svojho vlastného tela priviesť na svet dieťatko v pokoji a prirodzene.

Mamičky, ktoré sa rozhodnú pre kurz celostnej prípravy na prirodzený pôrod, potvrdzujú svojimi skúsenosťami, že je možné rodiť inak. Pre niektorých je názov hypnopôrodu zavádzajúci. Sú to najmä tí, ktorí majú skreslenú predstavu o hypnóze a často si predstavujú, že rodička je v priebehu pôrodu „mimo seba“ a nie je schopná vnímať svoje okolie.

Princíp prirodzeného pôrodu je neuveriteľne jednoduchý. V priebehu kurzu sa budúca mamička spolu so svojim sprievodcom naučia chápať obrovský a negatívny vplyv strachu na telo, ktoré sa dostáva do akéhosi kŕču, ktorý spomaľuje a často výrazne komplikuje priebeh pôrodu. Okrem pochopenia a všetkých potrebných teoretických poznatkov, to najdôležitejšie, čo sa obaja naučia, sú veľmi účinné vizualizačné a dychové techniky ako dosiahnuť hlboké uvoľnenie a relaxáciu.

Doplňujúce informácie a termín najbližšieho kurzu ...

„Na tom, ako rodíme, záleží. To, čo naše deti zažijú, utvára, kým sa stanú. To, čo žena zažije pri prerode z dievčaťa na matku, ju zmení. Mierny, prirodzený pôrod odomyká priamo v našom jadre niečo prapôvodné, čo uľahčuje materstvo a posilňuje rodiny…Keby si rodičia uvedomovali, že každé ich rozhodnutie, ktoré po počatí urobia, ovplyvňuje výsledok ich pôrodu, mohli by získať niečo, o čom ani nevedia, že stratili.“

KIM WILDNEROVÁ, MOTHER´S INTENTION (ZÁMER MATKY)

© 2018 DORPS
Štefánikova 5, Trnava
Štefánikova 5, Skalica

TEL: 0911 765 589
E-MAIL: info@hypnoterapia.sk
WEB: http://www.hypnoterapia.sk

HI